Oczyszczalnie ekologiczne typu EKO

Rozwiązanie stosowane przez naszą firmę od wielu lat

Oczyszczalnia ekologiczna- tunelowa

Tunele filtracyjne to nowoczesny system rozsączania scieków. Jest to układ modułów  ułożonych w gruncie.

Tunele eliminują zjawisko zamulania urządzeń rozsaczajacych gdyż prowadza ściek przez całe puste dno i dodatkowo rozsączają ścieki przez perforację boczną.

System obniża koszty budowy oczyszczalni:

  • znacznie mniejsze ilości podsypek żwirowych ( obniżenie  kosztów: zakupu, transportu  kruszywa)
  • krótszy system rozsączający o połowę (mniejsze nakłady pracy sprzętu i ludzi)
  • szybkim łatwy  montaż (idealne do  samodzielnego montażu, bez  usypywania kruszywa do wykopów, bez niwelacji spadków, moduły układamy w poziomie)

 

System charakteryzuje się sprawnym i bezawaryjnym działaniem dzieki dużej powierzchni czynnej rozsączania oraz dużej pojemności- 1m tunelu gromadzi około 300Ll ścieków , a więc system pozwala na retencjonowanie dużej ilosci ścieków w przypadku zwiększonych napływów dobowych.

 

Odpływ ścieków odbywa się bezpośrednio do gruntu poprzez puste dno oraz szczelinami na bocznych ścianach.

 

 

W oczyszczalni  zastosowano osadni trzykomorowy  który jest podzielony przegrodami. Komory połoczace są szczelinami przelewowymi w taki sposób że scieki są maksymalnie spowolnione i odpływaja ze zbiornika oczyszcone w bardzo wysokim stopniu. Ma to szczególny wpływ na żywotnośc systemu rozsaczania. Dzieki klarownym sciekom pozbawionym zawiesiny system rozsaczania nie ulega zamulaniu.Osadnik poza wypompowaniem  nie wymaga  żadnych czynności obsługowych – specjalnie zaprojektowany odpływ nie wymaga filtra.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków z tunelami filtracyjnymi charakteryzuja sie tania i łatwa eksploatacja – wystarczy co rok wypompowac osadni z nagromadzonych osadów.

 

Potrzebujesz wyceny? Kliknij tutaj